Mali princ


Na igraonici u srijedu, 27.09.2017. imali smo posebno iznenađenje, koje je razveselilo sve naše članove. U posjet nam je došao naš poznati i svima omiljeni pjevač Ivan Zak, koji je priredio svim članovima naše Udruge događaj za pamćenje!

Prilikom proslave rođendana naših zaposlenika i predsjednika Udruge, uz zajedničko druženje, glazbu i igre, ova igraonica bila je za sve nas posebna i ostat će nam kao lijepa uspomena. Iako smo najavili dolazak jednog poznatog pjevača, nismo željeli otkriti o kome se točno radi pa su svi s nestrpljenjem iščekivali tko će nam to doći u goste. Kada je Ivan Zak došao, svi su ga pozdravili velikim pljeskom, a on je za sve naše članove donio poklone koje je podijelio svima, uz autograme i posvetu za svakoga pojedinačno. Nakon upoznavanja i kada su se slegli prvi dojmovi i uzbuđenje, naši članovi otpjevali su Ivanu našu pjesmu „Šareni svijet“, koju smo skladali i uglazbili prošle godine povodom Zurka show-a, te smo na taj način predstavili svoju Udrugu. Budući da je Ivan Zak vrhunski glazbenik, htjeli smo mu tom prigodom pokazati na koji način osobe s invaliditetom i djeca s teškoćama u razvoju također mogu stvarati glazbu i uživati u sviranju instrumenata, unatoč invaliditetu ili teškoćama u motoričkim vještinama. Zahvaljujući komunikatorima i uređajima za potpomognutu komunikaciju, Ivan Zak isprobao je svirati gitaru očima, te svirati na „BimZ-u“, uređaju koji na prilagođeni način imitira glazbene instrumente. Bio je to poseban i inovativan doživljaj. Nakon zajedničkog fotografiranja, ispratili smo našeg dragog gosta, puni pozitivnih dojmova i lijepih uspomena za pamćenje!

Facebook podijeli