Naslovnica arrow Vijesti i događanja arrow Obilježavanje 5.svibnja, Nacionalnog dana osoba s cerebralnom paralizom u HSUCDP

Obilježavanje 5.svibnja, Nacionalnog dana osoba s cerebralnom paralizom u HSUCDP

Ispis
05.05.2010

Hrvatski savez udruga cerebralne i dječje paralize zajedno sa svojim članicama – udrugama obilježava Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom. U široj javnosti, a niti među onima od kojih se očekuje, još uvijek nije dovoljno poznat problem osoba s cerebralnom paralizom i njihovih obitelji uz sva dugogodišnja nastojanja Hrvatskog saveza udruga cerebralne i dječje paralize i njegovih članica.

Ove godine Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom obilježavamo pod sloganom „Socijalne usluge za odrasle osobe s cerebralnom paralizom“. Glavno obilježavanje dana održat će se u Zagrebu putem okruglog stola u suradnji s Društvom osoba s cerebralnom i dječjom paralizom Zagreb u sklopu projekta „Susjedi u akciji“ – financiran u okviru programa Europske komisije – Europa za građane.

U borbi za svoja prava osobe s cerebralnom paralizom i njihove obitelji moraju zahtjevati bezuvjetnu primjenu Konvencije o pravima osoba s invaliditetom, Akcijskog plana Vijeća Europe za promicanje prava i potpunog sudjelovanja u društvu osoba s invaliditetom: poboljšanje kvalitete života osoba s invaliditetom u Europi 2006.-2015. i Nacionalne strategije izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom od 2007. – 2015. g.

Nadamo se da će 05. svibnja u cijeloj Republici Hrvatskoj biti dan kada će ljudi učiti o cerebralnoj paralizi, postavljati pitanja i dobiti odgovore stječući znanja o tom stanju. Poduzimamo akcije kojima se u društvu razvija svijest o osobama s cerebralnom paralizom, njihovim pravima, potrebama, potencijalima i doprinosu.

Svim osobama s cerebralnom paralizom, njihovim roditeljima i starateljima, stručnim djelatnicima i volonterima, te svima koji sudjeluju u skrbi i poboljšanju kvalitete življenja osoba s cerebralnom paralizom upućujemo čestitke povodom Nacionalnog dana osoba s cerebralnom paralizom, 05. svibnja.

Hrvatski savez udruga cerebralne i dječje paralize

Komentari (0)Add Comment

Napišite komentar
manji prozor za upis | veći prozor za upis

security code
Upišite prikazane znakove


busy
 
« Prethodna   Sljedeća »

MOŽETE NAM POMOĆI DONACIJOM NA:

Privredna banka Zagreb d.d.:
2340009-1110267827

DEVIZNI RAČUN:
Privredna banka zagreb d.d.
Račkoga 6, ZAGREB
SWIFT: PBZGHR2X
IBAN: HR7723400091110267827

HVALA !!!!

Pravnim osobama, prema Zakonu o porezu na dobit (NN 177/04), čl.7., st.7., za iznos donacije do 2% iznosa prihoda prethodne godine smanjuje se porezna osnovica.

Privatne osobe, prema Zakonu o porezu na dohodak (NN 177/04) čl.36., st.27. mogu uvećati osobni odbitak za iznos donacije doznačene na žiroračun, do visine 2% primitaka za koje je u prethodnoj god. podnesena godišnja porezna prijava i utvrđen godišnji porez na dohodak.

Aktivnosti - fotke

Novo na Forumu

Poveznice

Zaklada

Forum OPP

andjeoske poruke